Кабмін вніс зміни у карантинні правила у “жовтій зоні”

7 днів

Міністерство охорони здоров’я пропонує сьогодні внести зміни до постанови про карантин Постанова № 1236.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на засіданні Уряду.

Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест але працювати відповідно до певних обмежень по площі або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. – зазначив Ляшко

У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однієї дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одруження.

Це ж правило стосується і прийому відвідувачів, які повинні бути вакциновані принаймні однієї дозою або мати сертифікат про одруження чи негативний тест. Жовтий сертифікат чинний тепер 30 днів замість 120 днів. Окремо зазначено, що представник закладів повинні непросто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їх візуально наявність на вході заклад, а перевіряти смартфоном QR-код covid сертифікату.

Штраф за неналежну перевірку — від 34 до 170 тисяч грн.