В Україні розширили перелік медикаментів для лікування COVID-19: що варто знати про препарати

Новини.LIVE

Уряд розширив перелік медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19 - до переліку додали "Молнупіравір" та "Ритонавір".

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну.

Читайте також: В Україні посилять карантин у "жовтій" зоні - що зміниться

Нові препарати для лікування COVID-19

"Це дозволить оперативно взаємодіяти та вести перемовини зі світовими виробниками щодо поставки лікарських засобів із високою ефективністю, та які перебувають на фінальних стадіях досліджень. Адже коли препарати виходять на ринок, виробники як правило вже мають домовленості на поставки ліків до інших країн, що зумовлює певний дефіцит", - написав у своєму Telegram-каналі Денис Шмигаль.

Депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко опублікував текст постанови у Telegram.

https://t.me/oleksiihoncharenko/8931

Броню 300 тисяч курсів "Молнупіравіру" схвалили для України через спецорганізацію Crown Agents. Вона ж забронює 300 тис. курсів препарату від ковіда "PF-07321332/ритонавір" (Великобританія замовила 250 тисяч курсів). Але в МОЗ уточнюють: якщо ліки не зареєструють США чи Євросоюз та/або якщо будуть негативні результати їхніх клінічних випробувань, закупівлі не буде. Наразі на передоплату препаратів цього року з бюджету збираються виділити 200 млн грн.

На початку листопада стало відомо, що Великобританія першою у світі схвалила до застосування "Молнупіравір" в якості препарату для лікування ковіда у найуразливіших категорій пацієнтів.

Що варто знати про препарати

"Молнупіравір" — це противірусний препарат, що запобігає середнім, тяжким та летальним захворюванням на COVID-19. За інструкцією ліки треба приймати двічі на день протягом п’яти днів, починаючи з п’ятого дня після появи симптомів.

У третій стадії клінічних випробувань взяли участь 775 пацієнтів. За умовами пацієнти повинні мати діагноз COVID-19 від легкого до помірного ступеня тяжкості з проявом симптомів протягом п’яти днів. Також учасники експерименту мали бути невакциновані та належати до груп високого ризику — літні люди, з діабетом, ожирінням чи серцево-судинними захворюваннями.

Дослідження показали, що ліки вдвічі зменшують шанс госпіталізації або смерті при захворюванні COVID-19. З 775 пацієнтів були такі результати:

госпіталізували 7,3% пацієнтів (натомість серед тих, хто приймав плацебо, таких виявилося 14,1%)

серед людей, що приймали молнупіравір, не було летальних випадків

двоє пацієнтів, які приймали плацебо, померли

Попри такі гарні результати, науковці все одно закликають вакцинуватись, оскільки ліки діють лише після зараження, тоді як вакцина взагалі упереджує хворобу.

"Ритонавір" - синтетичний противірусний препарат з групи інгібіторів протеази для перорального застосування. Ритонавір має високий ступінь подібності з деякими формами цитохрому P-450, що дозволяє використання препарату як фармакокінетичного підсилювача (бустера) інших антиретровірусних препаратів, найчастіше інших інгібіторів протеази.

Таблетки рекомендується приймати двічі на день пацієнтам, у яких діагностовано коронавірус.

Карантин в Україні: що відомо

Минулої доби, 23 листопада, в Україні виявили 14 325 нових випадків захворювання на коронавірус. Зокрема, підхопили хворобу 1 183 дитини та 287 медиків.

Луганська і Львівська області вийдуть із "червоної" карантинної зони у зв’язку зі стабілізацією показників щодо поширення хвороби COVID-19.