Кабмін зобов’язав бізнес перевіряти наявність довідок про щеплення в усіх відвідувачів у «жовтій зоні»

Судебно-юридическая газета

Представники бізнесу та відвідувачі в жовтій зоні епідеміологічної небезпеки зобов’язані бути вакцинованими хоча б однією дозою вакцини, мати негативний тест чи довідку про одужання. Про відповідні зміни до постанови Кабінету міністрів України № 1236 повідомив на засіданні уряду Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«В Україні фіксуємо спад тижневої госпіталізації тяжких хворих на коронавірус. Зайнятість ліжок з киснем у кожному з регіонів вже є меншою за індикаторний показник червоної небезпеки (65%), до цього такий показник був 30 вересня», - сказав міністр і повідомив, що у європейських країнах фіксують зростання захворюваності.

Відтак Ляшко запропонував нові правила роботи бізнесу в жовтій зоні епідеміологічної небезпеки.

«Якщо раніше бізнес міг обирати моделі поведінки у цій зоні (не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до вимог по площі), то нові правила не передбачають такого. В жовтому рівні можна буде працювати бізнесу лише за за умови вакцинації всього персоналу та відвідувачів принаймні однією дозою або маючи негативний тест чи довідку про одужання,» - сказав Віктор Ляшко і додав, що треба зчитувати сертифікат - без зчитування він не буде вважатися дійсним.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що уряд змінив термін дії жовтого сертифіката, він буде становити 30 днів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.