В Україні скоротили термін дії COVID-сертифікатів (ВІДЕО)

Приазовський Робочий

В Україні переглянули термін дії "жовтих" сертифікатів про вакцинацію: відтепер вони будуть дійсними лише протягом 30 днів, передає pr.ua.

Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на засіданні уряду:

"Змінено термін дії "жовтого" сертифікату, який підтверджував проведення одного щеплення. Він буде становити 30 днів, раніше він був чинний 120 днів".

Також він наголосив на важливості сумлінної перевірки сертифікатів про вакцинацію, які люди пред’являють при вході до закладів, доступ до яких обмежено правилами карантину. За його словами, візуальної перевірки цих документів недостатньо. Співробітники цих закладів мають перевірити чинність сертифікату, зчитавши QR-код за допомогою додатку "Дія".

Нагадаємо, що наразі в Україні використовують чотири вакцини проти коронавірусу: Pfizer, Coronavac, Moderna та AstraZeneca. Інтервал між введеннями двох доз перших трьох препаратів складає до 28 днів, а ось останнього – від 4 до 12 тижнів.

Виходить, що люди, які вакцинувалися AstraZeneca вперше, матимуть поспішати за другої дозою препарату з найменшим інтервалом, доки чинний "жовтий" сертифікат. Як буде регулюватися це питання, наразі Віктор Ляшко не уточнив.