Кабмін посилить вимоги для роботи в «жовтій» зоні

Finance.ua

Finance.ua як портал, що стежить за головними змінами в Україні, дізнався, що Кабінет Міністрів змінить правила адаптивного карантину.

Про це на засіданні уряду 24 листопада повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, Міністерство охорони здоров’я пропонує внести відповідні зміни до постанови про карантин.

«Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності», — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Що змінюється. Тепер в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати або одну дозу вакцинації, або негативний ПЛР-тест. Бізнеси та громадські заклади зможуть працювати лише за умови вакцинації однією дозою всього персоналу (або за наявності сертифікату чи сертифікату одужання). Те ж саме стосується відвідувачів.

Читайте також: Шмигаль розповів про тисячу гривень за вакцинацію: програма має дві цілі

«Жовтий» сертифікат чинний тепер 30 днів замість 120 днів.

Міністр зазначив, що у жовтій зоні представники громадських закладів харчування, закладів культури, спортзалів тощо повинні будуть обов’язково зчитувати QR-коди сертифікатів. Для цього не потрібно додаткового обладнання, зробити це можна зі смартфона за допомогою застосунку «Дія».

Штраф за неналежну перевірку — від 34 до 170 тисяч гривень.

Правила в «жовтій» зоні: