Вакцинація в «жовтій» зоні та зменшення терміну дії сертифіката: в Україні оновили правила карантину

Буковина онлайн

Заклади культури, спортзали, ресторани тощо зможуть працювати лише за умови вакцинації усього персоналу принаймні однією дозою. Фото: diia.gov

Сьогодні, 24 листопада, Кабмін ухвалив зміни до адаптивного карантину в Україні.

Працювати у «жовтій» зоні можна буде лише з COVID-сертифікатами

Заклади культури, спортзали, ресторани тощо зможуть працювати лише за умови вакцинації усього персоналу принаймні однією дозою, а також наявности у їх негативного тесту на COVID-19 або сертифікату про одужання. Відвідувачі теж повинні бути вакциновані хоча б однією дозою, мати негативний тест або сертифікат про одужання.

Раніше у «жовтій» зоні кожен заклад міг перевіряти COVID-документи у відвідувачів вибірково, але працювати відповідно до певних обмежень, або перевіряти документи й працювати без обмежень. Нові правила цього вибору не передбачають.

Обовʼязкове сканування QR-коду

Працівники закладів мають обов’язково зчитувати QR-код із «Дії». Без цього сертифікат не вважатиметься наданим та перевіреним. У Міністерстві охорони здоровʼя зазначили, що додаткових застосунків або пристроїв для цього не потрібно. Застосунок може зчитати цей код на іншому пристрої.

Раніше могли запитувати відвідувачів про наявність сертифікату чи ж дивитися його на смартфоні.

У разі відсутности COVID-документів у працівників та відвідувачів власник заплатить штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Зменшився термін дії «жовтого» сертифіката

Кабінет міністрів змінив термін «жовтого» сертифікату, що свідчить про отримання однієї дози вакцини. Тепер він дійсний 30 днів замість 120.

Нагадаємо, комітет Ради підтримав амністію для людей, які купили COVID-сертифікат.

Західна Україна Інформує: Shpalta.media