Заповнений на 77%: як працює ковідний шпиталь у колишньому пологовому будинку в Черкасах

Dzvin.media

На лікуванні в інфекційному стаціонарі, який розташований на базі пологового будинку у Черкасах перебувають 116 хворих. Нині тимчасовий ковідний шпиталь заповнений на 77%, розповіла Суспільному лікарка-інфекціоністка Світлана Бокова.

На місці, де рік тому батьки та родичі чекали на виписку немовлят, нині розташована кріогенна місткість. З неї відбувається централізована подача кисню хворим. У палаті ковідного шпиталю 36-річний Андрій Глуховський перебуває в кисневій масці. На лікарняне ліжко чоловік потрапив 22 листопада.

“Ходити важко, тому що задихатися починаю. Я весь час вдома відлежувався, мені було нормально, спокійно, поки я лежав. Як тільки починав вставати, з’являлася задишка”.

Чоловік зауважив, що ні він, ні його дружина щеплень проти коронавірусу не робили. У сусідній палаті лікується вакцинована двома дозами Віра Мова.

“Влітку я двічі щепилася вакциною CoronaVac. Як захворіла – незрозуміло, бо нікуди не ходила між люди, хіба в магазин. І вдома всі щеплені”.

Розповіла, що до стаціонару два тижні лікувалася вдома: “Хворію вже місяць. Спочатку пила пігулки, антибіотики, потім робила ін’єкції. Тепер от в лікарні”, зауважила пані Віра. Пацієнтка Світлана Климко розповіла, що за два дні відзначатиме своє сімдесятиріччя, і має надію святкувати його вдома: “Без допомоги медичного персоналу я не одужала б. Вони велику справу роблять для хворих. Ніколи не відмовляються допомогти – тарілку піднести чи подушку поправити, вони справжні герої”. Лікарі обстежують пацієнтів та розпитують про супутні захворювання.

“Важливо знати, чи є в анамнезі, наприклад, цукровий діабет, тому ще це має прогностичне значення – ця частина пацієнтів запрограмована на тяжчий перебіг. Усі пацієнти отримують лікування згідно з протоколом, сюди входять протизапальні, стероїдні засоби, а також жарознижувальні. Антибіотики призначаємо за потребою”, – зазначила лікарка-інфекціоністка Світлана Бокова.

З її слів, централізований кисень нині отримують 40 хворих. 15 пацієнтів потребують і кисню і концентраторів. Ще 61 хворий перебуває на кисневих концентраторах.