В Україні вперше зафіксовано появу ще одного різновиду штаму Дельта — ІМБГ

UNN

Вченi Інституту молекулярної біології і генетики завершили роботу зі встановлення штамiв коронавiрусу в чергових зразках, наданих Центр громадського здоров’я України. За результатами дослідження вперше в Україні було зафіксовано появу штаму Дельта AY.4.2 — у місті Дніпро, передає УНН.

Цитата

“Для аналізу нам було надано 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих з восьми регіонів України: Харків — 8 зразків, Херсон — 10, Київ — 9, Львів — 9, Ужгород — 10, Одеса — 10, Дніпро — 10, Луцьк — 9.

У всіх без винятку зразках детектовано Дельта штам вiрусу SARS-CoV-2. Останні дослідження так само, як і попередні, проведені в ІМБГ на початку листопада, свідчать: переважає „материнський“ штам Дельта, т.зв. індійський (B.1.617.2) — його виявлено у 60% зразків.

У решті досліджуваних зразків виявлено 9 різних варіантів цього штаму.

Серед них є Дельта AY.4, котрий, як уже довели британські вчені, має підвищений рівень контагіозності (тобто швидкості інфікування) порівняно з „материнським“ індійським штамом”, — йдеться у повідомленні.

Деталі

Зазначається, що науковці ІМБГ виявили Дельта AY.4 штам у 8 досліджуваних зразках. Найбільше уражена ним, судячи з вибірки, Волинь: у третині досліджуваних зразків з цієї області детектовано Дельта AY.4 штам. Дельта AY.4 штам виявлено також у 2 зразках із Львівщини, по 1 зразку — з Одеси, Дніпра та Херсонської області.

“Уперше в Україні зафіксовано появу штаму Дельта AY.4.2 — у місті Дніпро. Цей варіант Дельти (його уперше зафіксували у Великій Британії влітку 2021 р.) британські вчені вважають найбільш контагіозним з усіх варіантів вiрусу SARS-CoV-2”, — йдеться у повідомленні.

Науковці підкреслили,що як сам індійський “материнський” штам, так і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності порівняно з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019 р. з Китаю, та британським Альфа, який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні і світі.

Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID, згідно з якими на сьогодні різноманітні варіанти штаму Дельта знайдено у більш як 97% зразків, секвенованих у світі. Це безпрецедентно, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті.

Загальна ситуація в Україні

Згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 3 367 461 випадок коронавірусної хвороби COVID-19, з них 82 913 — летальні.

Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 188 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.