Вчені виявили новий штам COVID-19 із безліччю мутацій: чим він такий небезпечний

Новини.LIVE

Британські експерти заявили про виявлення нового небезпечного штаму COVID-19. Вони вважають, що цей вірус може стати найнебезпечнішим варіантом інфекції.

Про це повідомляє The Guardian.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19: у МОЗ розповіли, чи є хронічні хвороби протипоказанням для щеплення

Новий штам COVID-19 із безліччю мутацій

Зазначається, що наразі зафіксовано десять випадків штаму, який має назву B.1.1.529. Перші три випадки виявили у Ботсвані 11 листопада. Ще шість підтверджено у Південній Африці й один у Гонконгу у мандрівника, який повернувся з Південної Африки.

Чим небезпечний штам B.1.1.529

Варіант B.1.1.529 має 32 мутації у шиповому білку - частині вірусу, на яку націлені більшість вакцин проти COVID-19. Ці мутації можуть вплинути на здатність вірусу передаватися та бути стійким до вакцин, оскільки вони знижують розпізнавання патогена антитілами.

Вірусолог з Імперського коледжу Лондона Том Пікок заявив, що надзвичайно велика кількість спайкових мутацій цього штаму може викликати серйозне занепокоєння. Водночас він висловив сподівання, що саме через велику кількість мутацій B.1.1.529 не буде більш заразним за попередників.

Учені допускають, що він розвинувся у людини з ослабленим імунітетом, ймовірно, у хворого з недіагностованим СНІДом. Наразі науковці не можуть передбачити, наскільки він може бути заразним, й будуть уважно стежити за B.1.1.529 та аналізувати.

Карантин в Україні: що відомо

23 листопада в Україні виявили 14 325 нових випадків захворювання на коронавірус. Зокрема, підхопили хворобу 1 183 дитини та 287 медиків.

У Дніпрі вперше виявили варіант штаму "Дельта", який британські вчені вважають найконтагіознішим серед усіх.