У повністю вакцинованої людини ризик померти від Covid-19 зменшується у 9 разів

Запорізька ОДА

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух провів щоденний ранковий брифінг стосовно ситуації з COVID-19 в регіоні.

Він зазначив, що за останню добу в області зареєстровано 1063 випадки захворювання на коронавірус. Найбільша кількість у Запоріжжі - 623 нові випадки, та в Бердянську – 83. Продовжують лікуватись – 26 710 осіб. Від ускладнень померло 28 запоріжців.

Очільник області відзначив, що на сьогодні хворими на COVID-19 зайнято 46% загального ліжкового фонду.

За минулу добу в області проведено майже 12 тисяч щеплень. Першу дозу отримали 4063 особи, другу – 7894 . З початку вакцинальної кампанії щеплено 514 994 жителі області, закінчили вакцинацію - 395 338.

Голова ЗОДА наголосив на необхідності обов’язково робити дві дози вакцини. Адже “жовтий” сертифікат дійсний лише місяць. До того ж, у людини, яка отримала дві дози антиковідної вакцини, ризик госпіталізації у 5 разів нижчий та майже у 9 разів зменшується ризик померти від COVID-19. Отримати друге щеплення можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації України незалежно від того, де ви робили перше щеплення.

Всього Запорізька область отримала 1 147 372 дози вакцини, з яких 900 тисяч вже використано.

В регіоні поступово поновлюється навчання в школах. За словами Олександра Старуха, у Запоріжжі вже працюють в очному режимі 54 заклади освіти, а в області в офлайн перевели 350 шкіл. В 33-х закладах освіти обласного центру використовують змішану форму навчання. 145 шкіл працюють дистанційно.

Голова обласної державної адміністрації закликав людей вакцинуватися. Особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям. Він нагадав, що пункти вакцинації відкриті також в суботу та неділю .


Департамент культури та інформаційної політики