У Вараші чоловіку ампутували ноги через коронавірус

Рівне Вечірнє

У Вараській багатопрофільній лікарні повідомили про операцію з ампутації ніг 60-річному чоловіку. До цього призвели ускладнення внаслідок інфікування COVID-19. У пацієнта діагностували тромбоз артерії нижніх кінцівок без паталогічного атеросклеротичного фону, викликаний лише захворюванням COVID-19, - пояснили в закладі.

Операцію провели: - Олександр Анатолійович Джигун - лікар хірург; - Олександр Валентинович Козлов - лікар-хірург; - Ульріх Бьокман - лікар-хірург (Німеччина); - Тетяна Анатоліївна Луцик - лікар-анестезіолог; - Тетяна Василівна Шершень - сестра медична - анестезистка. - інші члени операційної бригади

Лікарі наголошують, що COVID-19 викликає тромбування дрібних і крупних судин в різних ділянках тіла. Коронавірус, окрім легень, уражає ще й судини. У судинах утворюється згусток крові і він закупорює постачання крові до органів. Найчастіше такі тромби, які неможливо видалити, утворюються в кінцівках чи кишківнику. Потім виникає некроз і можливе зараження інфекцією всього організму.

Підступність полягає ще й в тому, що тромбоз як ускладнення, трапляється не тільки в розпалі хвороби, а й після повного одужання. Тому після виписки із лікарні, важливо бути на постійному контролі у сімейних лікарів.