«Вмирати буду»: лікарі розповіли неймовірну історію порятунку 82-річної жінки із Червонограда

Galnet.fm

Лікарі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповіли неймовірну історію порятунку 82-річної жінки із Червонограда. Як з’ясувалося, пані Валентина зателефонувала на 103 зі скрагами на гострий різкий біль у серці з іррадіацією між лопатки.

Приїжджаємо 531 бортом у складі лікарки Ірини Берегівської, фельдшера Алли Галатюк та водія Романа Пилипчука на виклик. Жінка 1939 р.н., бліда, в холодному липкому поту і, як з’ясували після огляду, з кардіогенним шоком.Кардіограма показала гострий коронарний синдром. Ввели необхідні ліки й узгодивши госпіталізацію, вирішили транспортувати пацієнтку в лікарню Львова, – розповідає лікарка з медицини невідкладних станів станції «Червоноград» Ірина Берегівська.

Медики кажуть, поки транспортували жінку, ніщо не вказувало на погіршення стану, і пульс і тиск були в нормі.

Але пані Валентина перелякалася не на жарт і давай зі всіма прощатися, каже, «вмирати буду». Ми веземо пацієнтку, розмовляємо з нею, говоримо, пані Валентино, не знаємо, що ви собі надумали, але ми ніякого скерування «туди» не даємо; хочете-не-хочете, а мусите жити!

Читайте також: Спиртзавод у Червоноградському районі продадуть з аукціону

По дорозі на Високий замок пацієнтка знепритомніла.

Перевіряємо пульс, проводимо непрямий масаж серця. Оцінка ритму показала фібриляцію, а отже, потрібно застосовувати дефібрилятор, – розповідає лікарка. – У той час машина «швидкої» уже зупинилася, максимально притиснувшись до узбіччя. В її салоні двоє медиків борються зі смертю. Розряд. Вводимо необхідні ліки, пацієнтка в ларингіальній масці на штучній вентиляції легень. Діємо за протоколом.

Через дві хвилини другий розряд, далі третій. І менш як за 10 хвилин у жінки відновилося самостійне дихання, пацієнтка розплючища очі.

Ми зв’язалися з нашою ОДС, вони – зателефонували в Львівську обласну клінічну лікарню, й надворі нас уже чекала бригада лікарів, – пригадує Ірина Берегівська. Наступного дня дізнавалася в колег з ЛОКЛ про стан нашої пацієнтки. Словом, що б не говорила пані Валентина, вона дуже хотіла жити. В стаціонарі їй зробили коронарографію, виявили та прибрали численні тромби. До всього ще й виявили коронавірус. Схоже на те, що тромбоз спровокував саме він. Жінку, в стабільному стані, перевели в ковідну лікарню, прогноз фахівців – невдовзі вона повернеться додому, – розповіла Ірина Берегівська.

Читайте також: Вартість одного вильоту – близько 40 тисяч: як на Львівщині гвинтокрилом транспортують важкохворих

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.