COVID-19 на Полтавщині: наскільки вакцинація запобігає потраплянню до лікарні хворих з різних вікових груп

Зміст

Про це стало відомо з інформації Національної академії наук України. На основі даних про вакцинацію у всіх областях вчені визначили ефективність COVID-вакцин у запобіганні госпіталізації.

Також оцінювали ефективність вакцинації для різних груп населення спираючись на дані про госпіталізацію вакцинованих з 7 жовтня по 22 листопада.

Наразі за протоколами до лікарень госпіталізують пацієнтів із середнім або тяжким перебігом захворювання. За інформацією НАН, наступні відсотки вакцинованих хворих у різних вікових групах не потребують лікування в стаціонарі:

10-17 років: 65,1% хворих після першої дози, 64,1% після двох доз;18-29 років: 84,2% хворих після першої дози, 92,2% після двох доз;30-49 років: 65% хворих після першої дози, 84,4% після двох доз;50-64 років: 53,7% хворих після першої дози, 84,6% після двох доз;понад 65 років: 58,9% хворих після першої дози, 84,7% після двох доз.

Метою вакцинації від коронавірусної хвороби є зменшення ризиків важкого перебігу захворювання, появи ускладнень та смерті. Щеплення можна зробити у центрах масової вакцинації та пунктах щеплення, які діють при амбулаторіях сімейної медицини. По консультацію щодо вакцинації можна звернутися до свого сімейного лікарня: він розповість, де отримати щеплення.

Нагадаємо, що на Полтавщині стався спалах COVID-19 у громаді, де понад половина населення має ковід-сертифікати.

ЗМІСТ поговорив з директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком про стан пацієнтів з важким перебігом коронавірусної хвороби та особливості просування вакцинації в різних громадах Полтавщини. Читайте матеріал тут.