Кіровоградщина перебуває у жовтій зоні: нові правила карантину

Трибуна

Кабінет міністрів затвердив зміни до умов адаптивного карантину в Україні, які стосуються правил роботи установ і закладів в «жовтій» зоні. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 24 листопада. Про це повідомляє finclub, інформує Трибуна.

«Сьогодні затвердимо зміну умов адаптивного карантину, яким буде посилено вимоги щодо вакцинації у «жовтих» зонах карантину. Бізнеси та громадські заклади зможуть працювати лише за умови вакцинації однією дозою всього персоналу (або за наявності сертифікату чи сертифікату одужання). Теж саме стосується відвідувачів», - наголосив він.
Уряд також скорочує термін дії «жовтих» COVID-сертифікатів у чотири рази – до 30 днів замість 120 днів.
«Також змінено термін дії «жовтого» COVID-сертифіката, який підтверджував проведення як мінімум одного щеплення. Тепер він становитиме 30 днів, раніше він був дійсним 120 днів», - зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Сертифікати необхідно зчитувати через додаток «Дія», а не лише перевіряти візуально їхню наявність. Штраф за недотримання правил становить від 34 тис. до 170 тисяч грн.
Кабмін також розширив перелік професій, для яких вакцинація від COVID-19 обов’язкова. Зокрема йдеться про співробітників установ, що надають соцпослуги, захисту прав дітей, реабілітації; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (Укрпошта, Укрзалізниця тощо).
Нещеплених працівників почнуть відсторонювати від роботи з 9 грудня без збереження зарплати.
20 вересня уряд подовжив адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року та спростив норми верифікації вакцинації при встановленні жовтого та червоного рівнів епіднебезпеки.
Раніше COVID-сертифікат – зелений або жовтий – вимагався лише у «червоній зоні».
Кабмін змінив карантинні правила, згідно яким вакциновані українці за наявності COVID-сертифікатів отримують привілеї при посиленні обмежень у «жовтих» і «червоних» зонах.
Повністю вакциновані від COVID-19 українці отримають по 1 тис. грн на віртуальні платіжні картки через сервіс «Дія». Кошти можна буде витратити на квитки в кінотеатр, театр, концерт, заняття спортом, подорожі по Україні потягом або літаком з 19 грудня впродовж 12 місяців. Гроші зможуть отримати всі щеплені громадяни незалежно від того, коли вони пройшли повний курс вакцинації.
Кабмін шукає нові напрями бізнесу для використання 1 тис. грн за вакцинацію.