ЄС зніме обмеження на в’їзд: коли і хто зможе перетинати кордони вільно

Большой Киев

Як ідеться у повідомленні Єврокомісії, будуть змінені правила подорожей для іноземців, які пройшли вакцинацію від COVID-19.

Зокрема, передбачається, що з 1 березня 2022 року знімуть обмеження на в’їзд для громадян усіх третіх країн. Таким чином буде здійснено оптимізований підхід до подорожуючих і скасовано “зелений список” країн, громадян яких рекомендується вільно пропускати на територію ЄС.

Відтак, перетин кордону буде повністю залежитиме від статусу мандрівника, а не від країни відправлення. “Зі зростанням масштабів вакцинації в усьому світі також має сенс скасувати обмеження на поїздки на основі статусу особи, а не країни, з якої вона приїхала. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, що не входять до ЄС, час для подальшого підвищення показників вакцинації. Це також буде залежати від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС”, – йдеться в заяві.

Також уточнюється, що ті, хто отримав вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але не Європейського агентства з лікарських засобів, повинні будуть пред’являти негативні тести на COVID-19. Як відомо, Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації. Україну внесли до “зеленого списку” в середині липня.