У Чехії прзидент Земан підхопив коронавірус і повертається до лікарні, уряд оголосив надзвичайний стан на 30 днів

INTV

Через епідемію коронавірусу, що посилюється, уряд Чехії вводить з півночі 26 листопада в республіці на 30 днів режим надзвичайного стану.


Про це на прес-конференції після засідання уряду повідомив в.о. прем'єр-міністра Андрій Бабіш, за словами якого оголошення НП необхідно, щоб вступили в силу нові коронавірусні обмеження, повідомляєЧеське радіо.

Уряд скасував різдвяні ярмарки, за винятком продажу новорічних ялинок та живих коропів (короп є обов'язковою стравою чеського різдвяного столу). Ресторани, бари та клуби починаючи з п'ятниці, 26 листопада, не мають права працювати з 10 години вечора до 5 години ранку.

У президента Чехії 77-річного Мілоша Земана 25 листопада виявили коронавірус, він повертається до шпиталю, звідки виписався кілька годин тому.

«У рамках стандартних процедур ми провели пацієнту ПЛР-тест, який виявився позитивним. За погодженням із лікарем було вирішено повернути президента до Центрального військового шпиталю», - підтвердив виданню прессекретар шпиталю.

За його словами, у Земана не має симптомів хвороби. Він вакцинований від коронавірусу і нещодавно отримав третю дозу.

Зазначимо, що тільки вранці 25 листопада Земана виписали із військового шпиталю. За даними лікарів, здоров'я президента Чехії значно поліпшилося. Попри це, медики радили Земану продовжити лікування в госпіталі.