Новий штам коронавірусу, який у п'ятницю отримає свою назву, пов'язують із ВІЛ/СНІД

INTV

Новий штам коронавірусу, виявлений у Південній Африці, викликає "серйозне занепокоєння" науковців і становить "серйозну загрозу", повідомляє Bloomberg із посиланням на заяву мінохорони здоров'я Південно-Африканської Республіки.


Новий штам має назву B.1.1529 і, за словами дослідників, значно відрізняється від попередніх мутацій COVID-19, зокрема, штаму Дельта. Ймовірно, новий різновид вірусу утворився в організмі зараженої людини, що мала ослаблений імунітет, адже люди з імунодефіцитом можуть переносити вірус довше, ніж інші.

Науковці припускають, що вірус міг мутувати в організмі пацієнта, що має ВІЛ/СНІД, й ця людина не проходила імунозамісну терапію. Як відзначає Bloomberg, ПАР має один з найвищих рівнів захворюваності на ВІЛ/СНІД.

Al Jazeera повідомляє, що різновид B.1.1.529 має "дуже незвичні" мутації, що можуть допомагати вірусу уникати імунної відповіді організму, що робить його більш заразним.

Як пишеThe Hill, випадки нового штаму коронавірусу зафіксовані й у Ботсвані і Гонконгу, а загалом науковці у ПАР повідомляють про близько 100 виявлених випадків. Наскільки ефективними проти цього штаму будуть наявні вакцини - поки невідомо.

У ВООЗ заявили, що уже у п'ятницю нададать штаму літеру із грецького алфавіту. Раніше організація ухвалила рішення найменувати нові різновиди вірусу таким чином, щоби не викликати негативної реакції: через це штами більше не називають відповідно до країни, в якій він був виявлений уперше.

Джерело: Голос Америки