Лікар розповіла, як повернути нюх після COVID-19

Newsyou

При коронавірусі у багатьох хворих порушується нюх на четвертий-сьомий день хвороби. Більшість пацієнтів знову відчувають запахи протягом 14 днів. Однак у деяких випадках нюх може бути відсутніми місяцями після одужання Механізм розвитку аносмії при COVID-19 відрізняється від аносмії, спричиненої алергією або звичайною застудою та нежиттю, заявила лікар Марія Петіна.

«Деякі вчені вважають, що вірус вражає нюхові нервові волокна, які розташовуються в порожнині носа. Гарвардські неврологи вважають, що вірус вражає допоміжні клітини, які оточують нюхові нервові волокна, оскільки вони містять білок ACE2, який вірус використовує для проникнення в клітини», — Сказала лікар. Вона підкреслила, що без допоміжних клітин нюхові нейрони не можуть правильно працювати, тому відбувається гіпосмія або аносмія.

За словами медика, щоб повернути нюх, пацієнтам іноді призначають спеціальні тренінги. Один із способів відновити втрачену здатність відчувати запахи – регулярно вдихати носом ароматичні пахучі речовини. Для цього добре підходять, наприклад, різні ефірні олії. Цей метод безпечний, і його можна проводити самостійно вдома.

Лікар попередила, що для цього способу не можна використовувати різкі пахучі речовини, наприклад, аміак. Вони можуть пошкодити слизову оболонку носа. Повне відновлення після аносмії при COVID-19 займає від трьох до трьох місяців, додала фахівець. zdorovia.com.ua