Ізраїльські ліки врятують від коронавірусу

Країна Здоров'я
Розроблені вченими з Ізраїлю ліки зменшили смертність від COVID-19 на 70%. Щоправда, дослідження включало лише 50 осіб, і воно було невеликим за масштабом.
Одна з фармацевтичних компаній Ізраїлю заявила про розробку терапії, спрямованої на зниження смертності серед пацієнтів із тяжкою формою COVID-19. У ході клінічних досліджень цей показник вдалося знизити на 70%, а рівень госпіталізацій майже наполовину. Невелике клінічне дослідження включало 50 пацієнтів, які були госпіталізовані з тяжкою формою коронавірусу та аналогічну за розміром контрольну групу, яка отримувала стандартне лікування COVID-19, але без експериментальних ліків.

Розташована в місті Хайфа фармацевтична компанія повідомила, що з перших 30 пацієнтів, які отримали терапію, двоє померли, що є смертністю на рівні 6,7%. При цьому серед інших середня тривалість госпіталізації становила трохи менше 10 днів. Третина пацієнтів, які отримали експериментальні ліки, була виписана з лікарні після п'ятиденного курсу лікування.

У контрольній групі померли 23,3% пацієнтів від коронавірусу або його ускладнень. Середній термін госпіталізації тут складав понад 17 днів. Учасників контрольної групи обирали на основі алгоритму із сотень пацієнтів, враховуючи необхідність дотримуватися пропорцій за віком, статтю та наявністю якихось інших хронічних захворювань. Що стосується інформації щодо ще 20 пацієнтів, то вона поки що аналізується. Новини дуже хороші, але слід враховувати, що в дослідженні взяли участь всього 50 осіб, і це дуже небагато для того, щоб робити якісь далекосяжні висновки.