ВООЗ призначив екстрену зустріч через південноафриканський штам COVID-19

UNN

Всесвітня організація охорони здоров'я скликає надзвичайну зустріч через південноафриканський штам коронавірусу. Про це повідомляє Financial Times (FT) та CNBC, передає УНН.

Деталі

Зустріч відбудеться у п’ятницю, на ній буде обговорено варіант вірусу B.1.1.529.

Експерти ВООЗ обговорять, чи слід вважати цей варіант таким, що “викликає занепокоєння”.

Доповнення

Директор центру інновацій та реагування на епідемії в ПАР Туліо де Олівейра повідомив FT, що він обговорив цього тижня новий штам із співробітниками ВООЗ, які й вирішили скликати екстрену нараду. За оцінками де Олівейри, близько 90% нових випадків захворювання в провінції ПАР Гаутенг, що включає Йоганнесбург, були спричинені новим варіантом.

Головний науковий співробітник ВООЗ Сум’я Свамінатан розповіла, що цей варіант штаму має безліч мутацій, що “тривожать”, у спайковому білку, більше, ніж всі інші варіанти COVID-19.

Нагадаємо

Напередодні британська газета Daily Mail повідомила, що вчені з Великої Британії попередили про появу в Ботсвані штаму коронавірусу, який містить 32 мутації. Як пише видання, до його мутацій, наприклад, входять і ті, що були виявлені у південноафриканського штаму, індійського (дельта) та нью-йоркського. На той момент було виявлено лише десять випадків зараження, три — у Ботсвані, шість — у ПАР та один у чоловіка в Гонконгу, який нещодавно повернувся з американського континенту.