В Одеській області через суд поновили викладачку, яка відмовилась від вакцинації

Новини.LIVE

Іллічівський міський суд в Одеській області визнав незаконним факт відсторонення від роботи викладачки через її відмову вакцинуватися від коронавірусу.

Про це стало відомо з ЄДРС.

Читайте також: Україну накриє нова хвиля COVID-19 - у МОЗ назвали строки

Детальніше про справу

Викладачку поновлять на посаду керівника гуртка образотворчого мистецтва "Флористика", також за рішенням суду їй мають сплатити середній заробіток, який вона не отримувала впродовж періоду відсторонення від роботи. Йдеться про період з 8 листопада 2021 року до 20 грудня 2021 року. Сума становить 18 525 гривень.

Окрім того суд стягнув на користь викладачки з Центру позашкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області судові витрати на суму 2 724 гривні.

Жінка в свою чергу зазначила, що 3 листопада 2021 року вона подала заяву на ім'я директора Центру позашкільної освіти щодо відмови від участі в медичних експериментах (йдеться про щеплення від COVID-19). Таку ж заяву вона надіслала й начальнику відділу освіти.

Недосконалості закону

Позивачка зазначила, що у законний спосіб вона подала обґрунтовані заяви про свою відмову від щеплення проти коронавірусу, а тим часом керівництво Центру дошкільної освіти не мало законних підстав для відсторонення від роботи. Також вона зазначила, що наказ прийняли на виконання нормативних актів Кабміну, які теж є незаконними.

Суд тим часом зазначив, що процедура введення карантину в Україні є законною лише таким чином:

Президент видає Указ про введення надзвичайного стану. Верховна Рада затверджує цей указ.Указ набуває чинності.

Головний санітарний лікар подає в Міністерство охорони здоров`я України подання щодо звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією про встановлення карантину.

Міністерство охорони здоров`я України порушує перед Кабінетом Міністрів України питання про встановлення карантину. Кабінет Міністрів України встановлює карантин.

Карантин набуває чинності.

При цьому, всі дії є обов'язковими та мають відбутися покроково. Проте, наразі в Україні не введений надзвичайний стан.

Останні новини про епідеміологічну ситуацію

Лікар-імунолог Алла Волоха заявила, що головною причиною зростання нової хвилі захворюваності штамом "Омікрон" є низький рівень вакцинації населення.

Вакцина від COVID-19 штаму "Омікрон" буде готова у березні. Гендиректор Pfizer Альберт Бурла анонсував її появу.

У Польщі зафіксували два перші летальні випадки від інфікування людей штамом COVID-19 "Омікрон". Хворі не були вакциновані.