Це лише початок: у МОЗ розповіли, коли очікувати спалах захворюваності на "Омікрон" і скільки він триватиме

ТСН

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що, за прогнозами, сплеск захворюваності на новий штам коронавірусу "Омікрон" триватиме аж до квітня.

Про це він сказав під час інтерв’ю BBC News Україна.

"За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше Омікрону. Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня", — розповів Кузін.

За його словами, тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу.

Від рівня вакцинації залежатиме і кількість смертей, переконаний головний санітарний лікар. Тому МОЗ планує вже до кінця року вакцинувати більшу частину дорослого населення України.

"Коли ми кажемо про смертність, то ці показники будуть залежати від доволі великої кількості факторів. Основним з них є кількість вакцинацій. За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації - принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року", — заявив Ігор Кузін.

Нагадаємо, станом на 11 січня 2022 року в Україні від коронавірусу вже проведено майже 29 млн щеплень, дві дози вакцини отримали понад 14 млн українців.

Читайте також:

В Україні розглянуть питання щодо запровадження вакцинації дітей від 5 років

В Україні відкрито запис на бустерну дозу вакцини проти коронавірусу: хто зможе отримати

На оновлених банкнотах євро пропонують розмістити портрети розробників вакцини Pfizer (фото)