Головний санлікар розповів про побічні ефекти після бустерної дози COVID-вакцини

Київ media

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю ВВС.

" Після бустерної дози не реєструють якогось збільшення побічних ефектів. У країнах, де вже широко запроваджують бустер, кількість несприятливих подій така ж сама, як і при базовому курсі щеплень" – сказав він.

До слова, за даними Центру контролю та профілактики захворювань США (CDC), люди скаржилися менше, ніж після другого щеплення, на системні побічні реакції, такі як біль у животі чи м’язах, діарея або слабкість.

Після бустерної або додаткової дози вакцини проти COVID-19 можуть виникнути деякі тимчасові симптоми, подібні до побічних ефектів після щеплення проти грипу, повідомляють у лікарні Джонса Гопкінса у місті Балтимор (США).

Зокрема, йдеться про біль в руці та припухлість. Також може піднятися температура, і людина протягом дня або двох може відчувати біль у тілі, головний біль, втому, лихоманку, збільшення лімфатичних вузлів.

"Ці симптоми не означають, що ви хворі. Вони сигналізують про те, що ваша імунна система реагує на уколи і створює захист від COVID-19", – запевняють медичні експерти Ліза Марагакіс та Габор Келен.

Нагадаємо, за даними центра контролю та профілактики захворювань США (CDC), бустерна доза мРНК-вакцин може викликати локальні побічні ефекти:

біль,

набряк,

почервоніння у місці уколу.

Нагадаємо, 6 січня в Україні дозволили бустерну вакцинацію для всіх людей від 18 років.

Фото: facebook