Люди, які перехворілі на "Омікрон", не потребують третьої дози вакцини - ізраїльський лікар

ТСН

Видатний ізраїльський лікар вважає, що три дози вакцини забезпечують достатній довгостроковий захист від важкої форми коронавірусу, а тому немає необхідності вводити четверту дозу. Зокрема, це стосується людей, які перехворіли на "Омікрон".

Таку думку висловив інфекціоніст ізраїльського медичного центру професор Еял Лешем, пише CNBC.

"Тож можливо, що люди, які отримали дві або три дози поточних вакцин, а потім захворіли на "Омікрон" під час цієї хвилі або піддалися впливу інших менш вірулентних варіантів, взагалі не потребуватимуть іншого бустера", - сказав професор.

Водночас, за його словами, вакцини, які існують нині, можливо, в подальшому потрібно буде адаптувати до нових варіантів кожні кілька років.

"Можливо, нам знадобиться оновлювати ці прискорювачі кожні кілька років, можливо, щороку, щоб налаштувати їх на поширений варіант, але нам може не пригодиттися жодних прискорювачів, якщо майбутні варіанти виявляться менш шкідливими, як ми бачимо з Omicron", — сказав він.

Як пише видання, наразі представники охорони здоров’я в інших країнах не мають одностайної думки щодо того, чи будуть потрібні четверті дози вакцини від COVID-19.

Нагадаємо, ТСН.ua писав про те, хто може отримати бустер та як це зробити, а також які вакцини використовують для третього щеплення. Детальніше - за цим посиланням.

Як повідомлялося, в Україні дозволили бустерну вакцинацію проти COVID-19: як записатися на щеплення.

Читайте також:

У Туреччині дозволили робити п'яту дозу вакцини від COVID-19

COVID-амністія для власників фальшивих сертифікатів: у МОЗ розповіли, як отримати реальне щеплення

Вчені винайшли легкий спосіб, завдяки якому можна уникнути зараження коронавірусом

"Ковідну" тисячу зможуть отримати неповнолітні українці: подробиці

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.