Чи є загроза "Дельтакрону"? Епідеміологиня назвала штам коронавірусу, який домінує в Україні

Новини.LIVE

Лікарка-епідеміологиня Катерина Сояк вважає, що наразі зарано говорити про загрозу нововиявленого "Дельтакрону". Натомість, на її думку, треба перейматися через штами коронавірусу "Дельта" та "Омікрон".

Про це вона сказала в ефірі телеканалу LIVE, передає Новини.LIVE.

Читайте також: Україну накриє нова хвиля COVID-19: у МОЗ назвали строки

Чи є загроза "Дельтакрону" для України

Сояк зазначила, що ВООЗ поки не дає остаточних висновків щодо цього штаму. В Україні його не фіксували, тому не доводиться думати над тим, як його називати.

Переживати, за словами епідеміологині, треба через штами, які нині викликають ускладнення епідеміологічної ситуації та циркулюють у багатьох країнах.

"Ми ще не розібралися з тими (штамами - ред.), які у нас є на сьогоднішній день. Наскільки швидко заноситься новий штам - може бути і дуже швидко. Це може бути занесення з іншої країни, з туристами, з нашими громадянами, які повернутися з країни і просто привезуть цей штам – це не виключено", – заявила вона.

А вже швидкість його поширення Україною, певна Сояк, залежить від багатьох чинників, серед яких – карантинні заходи та відсоток вакцинованого населення.

"Чітких математичних прогнозів у мене немає. Але поки що я б переживала все-таки про "Дельта"-штам і "Омікрон", а про новий штам, мені здається, говорити поки що трохи рано", – сказала епідеміологиня.

Чим загрожує штам "Омікрон"

"Оскільки клініка не відрізняється у штамів, тому для клінічних лікарів, для тих, хто лікує COVID-19, це не має великого значення... Але це важливо для епідобстановки, для розуміння хоча б, який штам превалює в Україні", – зазначила Сояк.

За її словами, поки що з "Омікроном" не пов'язують жодних серйозних спалахів – в Україні превалював "Дельта"-штам. Однак, зауважила Сояк, поки що складно повноцінно оцінити ситуацію, в тому числі через минулі довгі вихідні.

"Можливо, далі ми побачимо якийсь спалах, пов'язаний з "Омікроном". Але мені здається, що та основна маса людей, які активно перебувають у соціумі, в офісах, на навчанні – вони вже перехворіли і, можливо, так швидко не будуть хворіти на новий штам", – підсумувала експертка.

Коронавірус в Україні: що відомо

10 січня в Україні виявили 5 429 нових випадків захворювання на COVID-19. Зокрема, заразилися 306 дітей та 168 медиків.

Відомий український мікробіолог та вірусолог, академік НАН України Володимир Широбоков вважає, що штам "Омікрон" може стати початком закінчення пандемії.