МОЗ відтермінувало обов’язкове щеплення медиків і чиновників проти COVID-19

UA: Cуспільне мовлення

Міністерство охорони здоров’я перенесло терміни обов’язкової вакцинації для працівників медичної й комунальної сфери, а також місцевих органів влади із 20 січня на пізнішу дату.

Відповідний наказ оприлюднений на сайті міністерства.

"31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19", – йдеться у його тексті.

Відповідно до документа, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів, додаються працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, а також комунальних підприємств, установ та організацій.

Читайте також: Обов'язкова вакцинація з 9 грудня. Як не порушити закон

Міністерство попереджає, що працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Водночас така вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень проти COVID-19 та медичний висновок на підтвердження цього.

Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів можна знайти за посиланням.

Як нагадали у міністерстві, в Україні щеплення від COVID-19 вже є обов’язковими для працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів освіти всіх рівнів та форм власності, підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року № 83.

Читайте також

"Дихаєш, а кисень не потрапляє. Це катастрофа". Фоторепортаж з ковідної лікарні

Другий рік пандемії коронавірусу. Чи поборов світ COVID-19 у 2021-му

Навіщо потрібна бустерна доза та скільки триватиме пандемія: розповідає лікар-епідеміолог

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!