Без бустерних доз: у Європі вважають, що треба змінити стратегію захисту від COVID-19

Укрінформ

Про це заявив голова департаменту стратегії біологічних загроз для здоров'я та вакцинації ЕМА Марко Кавалері, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Хоча використання додаткових ревакцинацій може бути частиною планів на випадок непередбачуваних обставин, повторні вакцинації через короткі проміжки часу не представляють собою стійку довгострокову стратегію», - сказав на брифінгу для ЗМІ Кавалері.

Офіційний представник EMA висловив занепокоєння, що стратегія введення бустерів кожні чотири місяці гіпотетично створює ризик перевантажити імунну систему людей і призвести до виснаження населення.

Кавалері також сказав, що для того, щоб вирішити, чи потрібна специфічна для штаму Омікрон вакцина, необхідні додаткові дані про вплив нового варіанту на вакцини та краще розуміння еволюції поточної хвилі захворювань.

Європейський регулятор заявив, що зараз веде переговори з розробниками вакцин на випадок, якщо виникне потреба в оновленій вакцині. Однак в ЕМА наголосили, що будь-які такі зміни мають бути скоординовані на глобальному рівні.

За даними сайту Worldometer, у світі станом на вечір 11 січня зафіксували 311 771 577 випадків COVID-19. При цьому 261 093 947 осіб одужали, 5 515 927 хворих померли.