У ВООЗ заявили, що бустерні дози не допоможуть у боротьбі з мутаціями COVID-19

Новини.LIVE

Бустерні дози вакцин проти коронавірусу, які вже існують, не допоможуть захиститися від нових штамів та мутацій COVID-19.

Про це йдеться у заяві Технічної консультативної групи ВООЗ, опублікованій на сайті організації.

Читайте також: Вчені назвали неочікуваний симптом штаму "Омікрон", який раніше не був помічений.

Бустерні дози навряд чи будуть ефективними

Експерти ВООЗ переконані, що коронавірус еволюціонує, тому ті вакцини, які нині використовують для введення бустерних доз, навряд чи будуть ефективними для боротьби з вірусом.

У Технічній консультативній групі ВООЗ з вакцин стверджують, що необхідно розробити нові вакцини від COVID-19, які мають високий вплив на профілактику інфекції та її передачі, на додаток до запобігання тяжким захворюванням та смерті.

"Включаючи попит на вакцини та еволюцію вірусу, введення бустерних доз навряд чи буде ефективним захистом.Технічна консультативна група щодо складу вакцини проти COVID-19 (TAG-CO-VAC) вважає, що вакцини проти COVID-19, які мають значний вплив на запобігання інфекції та її передачі, мають бути розроблені нові", - йдеться в офіційній заяві організації.

В організації додають, що поки нові вакцини не винайдуть, то необхідно оновлювати склад тих, які вже існують у світі.

"Поки такі вакцини не будуть доступні, і в міру розвитку вірусу Sars-CoV-2 буде потрібно оновлення складу існуючих вакцин проти COVID-19, щоб вони продовжували забезпечувати рекомендовані ВООЗ рівні захисту від інфекції, включаючи Омікрон та майбутні варіанти", - зазначають в організації.

Нагадаємо, бустерна доза вакцини відрізняється від додаткової. Додаткову дозу вводять, щоб убезпечити людей, для яких через тяжкі захворювання дві дози препарату можуть не стати надійним захистом, а бустерну — щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

Коронавірус в Україні: що відомо

Протягом минулої доби, 10-го січня, в Україні виявили 5 429 нових випадків захворювання на COVID-19. Зокрема, заразилися 306 дітей та 168 медиків.

Лікар-імунолог Алла Волоха заявила, що головною причиною зростання нової хвилі захворюваності штамом "Омікрон" є низький рівень вакцинації населення.

В Україні з квітня можуть почати вакцинувати від коронавірусу дітей віком від 5 років.