В Україні починається нова COVID-хвиля: у НАН зробили тривожну заяву

Новини.LIVE

В Україні з кінця 2021-го року на 40% зросла кількість позитивних тестів на коронавірус. Так, вчені проаналізували та з’ясували, що в країні починається нова хвиля COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба НАНУ.

Читайте також: У ВООЗ заявили, що бустерні дози не допоможуть у боротьбі з мутаціями COVID-19

Нова хвиля COVID-19 в Україні

Відомо, що кількість нових випадків інфікування наразі складає в середньому 4 540 осіб на день, а кількість летальних випадків - 158.

“Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6202 (SEIR_U), 4795 (Prophet) протягом тижня 12-18 січня 2022 року і 7072 (SEIR_U), 4735 (Prophet) - протягом тижня 19-25 січня”, - підкреслили у НАН.

Водночас зазначається, що зростання відбуваються через вікові зміни, а не патогенні властивості вірусу. Протягом останніх 5 днів зросла частка повнолітньої молоді до 35 років.

“Зараз важко оцінити і спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Згідно з даними про заразність штаму "Омікрон" і епідемічних тенденцій ряду країн світу, можна очікувати більш стрімкого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул і сезонність можуть істотно вплинути на динаміку епідемії”, - підсумували у повідомленні.

Інші новини про коронавірус:

Раніше головний санлікар Ігор Кузін заявляв, що в Україні вже очікується новий сплеск коронавірусу. Подробиці - у матеріалі.