НАН: В Україні почалася нова хвиля коронавірусу

Стопкор

Національна академія наук України опублікувала заяву щодо поширення коронавірусу в країні. Вони вважають, що в Україні розпочалася нова хвиля COVID-19.

В Україні розпочалася нова хвиля COVID-19 Фото: TASS

“Динаміка кількості нових виявлень та позитивних ПЛР тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів”, - йдеться у повідомленні НАН України.

Науковці також зазначають, що Україна слідує тенденціям країн східної Європи, де нова хвиля коронавірусу з’являється з невеликою затримкою у порівнянні з західною та центральною Європою.

Також у Академії наук заявили про зростання кількості летальних випадків через COVID-19.

“Спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. У останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень”, - повідомили вони.
Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський анонсував програму, завдяки якій повністю вакциновані громадяни зможуть отримати 1 тисячу гривень.

Генеральний директор німецької фармацевтичної компанії BioNTech Угур Шахін вважає, що ревакцинуватися проти COVID-19 необхідно буде щороку.

Науковці дали назву новому штаму COVID-19. Повідомляється, що його тепер називають Omicron і він “викликає занепокоєння”.

Сталі відомі симптоми нового штаму “Омікрон”.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що станом на 29 грудня в країні виявили 5 нових випадків захворювання на новий штам коронавірусу “Омікрон”.