Науковці попередили про початок четвертої хвилі коронавірусу в Україні

iViche

Наразі важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії

Вчені Національної академії наук України заявляють про початок четвертої хвилі спалаху коронавірусної інфекції COVID-19 у державі. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє пресслужба НАНУ.

«Динаміка кількості нового виявлення та позитивних ПЛР-тестів дозволяє зробити висновок, що в Україні починається чергова хвиля захворюваності», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в НАН, останнім часом кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів. Україна, загалом, слідує тенденціям країн Східної Європи (Чехії, Румунії, Болгарії та ін.) з невеликою затримкою в часі.

Вчені пояснюють, оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії.

«Згідно даних про заразність штаму «Омікрон» та епідемічних тенденцій низки країн світу, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії», – наголосили в Академії наук.

Фахівці зазначають, що середня кількість нових захворювань в Україні склала до 4 540 осіб на день, середня кількість летальних випадків становить 158 смертей на день у середньому за останній тиждень. Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6 202 (SEIR_U), 4 795 (Prophet) протягом тижня 12–18 січня 2022 року та 7 072 (SEIR_U), 4 735 (Prophet) – протягом тижня 19–25 січня 2022 року.

Водночас спостережувана летальність зросла до 3,2-3,3% для дат 4-5-тижневої давнини. Таке зростання відбулось переважно за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу.

«У останні 3–5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, яка, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень», – наголосили в НАН України.

Нагадаємо, за інформацією Міністерства охорони здоров’я України, станом на першу декаду січня 2022 року дві дози вакцини від COVID-19 вже отримало 14 мільйонів громадян.