Майже три десятки випадків Омікрону зафіксували на Тернопільщині

depo.ua

Від початку року у 26 жителів області виявили новий штам коронавірусу - Омікрон. Про це розповіла генеральна директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Чайчук.

"На вихідних наша лабораторія зробила дослідження на новій тест-системі, яку ми закупили. Підтверджено 26 випадків захворювання, – інформує лікарка. – 10 січня матеріал також відправили у Центр громадського здоров’я України у Київ, де результати наших досліджень підтвердили."

Серед інфікованих Омікроном, четверо лікувалися у стаціонарі, – це двоє дітей віком три місяці і один рік та двоє їхніх матерів. Як з’ясувалося під час епідрозслідування, троє інфікованих повернулися з-за кордону – США, Польщі, Іспанії. Двоє - перебували у контакті з хворим з Пуерто-Ріко. Також серед хворих є 9 щеплених.

За словами медика, новий штам коронавірусу виявили у Тернополі та Тернопільському районі, а також на територіях колишніх Теребовлянського, Борщівського, Гусятинського, Бережанського, Підволочиського, Бучацького, Заліщицького, Чортківського районів.

Нагадаємо, за прогнозами ВООЗ, впродовж двох місяців понад половина жителів Європи може заразитися штамом коронавірусу "Омікрон".