Чорногорія відкрилась для невакцинованих туристів

DIP

Влада Чорногорії прийняла рішення зняти частину ковідних обмежень на в’їзд до країни. Насамперед вони торкнуться нещеплених іноземних туристів. Про це у середу повідомила міністр охорони здоров’я Олена Боровініч-Бойович.

Наприкінці минулого року уряд Чорногорії оновив правила перетину кордонів. Зокрема, в’їзд було дозволено лише після пред’явлення сертифікату про повну вакцинацію від коронавірусу або довідку про перенесену хворобу. На думку чиновників, це мало призупинити зростання захворюваності COVID-19 під час новорічних свят.

«Цифри за кількістю інфікованих, які ми маємо, не викликають занепокоєння. Система охорони здоров’я може впоратися із навантаженням, тому ми знімаємо частину обмежень», – пояснила глава МОЗ.

Так, з 13 січня туристам можна приїжджати до Чорногорії не лише за ковідним паспортом або довідкою про антитіла, а й за негативними результатами ПЛР-тесту, зробленого не пізніше 72 годин до прибуття, або експрес-тесту на антиген не старше 48 годин.

Втім, у МОЗ наголошують, що це нововведення діятиме лише з 13 по 19 січня. Після цього відомство знову проаналізує ситуацію з коронавірусом та вживе відповідних заходів.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Стоматолог повідомив, що ковід руйнує зуби».