“Любить” молодих і втричі заразніший за “Дельту”. Перші результати досліджень “Омікрону”

Большой Киев

Про особливості “Омікрону” за попередніми результатами наукових досліджень розповіли в МОЗ.

Так, наразі відомо, що новий штам “Омікрон”: частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом “Дельта”

має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби

поширюється на більш молоду вікову групу. Якщо середній вік хворих на штам “Дельта” був 38,3 роки, то на “Омікрон” – 30,8 роки

збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із “Дельтою” він становив близько 2,5%, для “Омікрону” – у понад 5 разів вище, 13%

у 2,9 раза більш інфекційний, тобто заразний, ніж «”Дельта”. У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня.

лише 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. Щоправда, ці дані не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей.

ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для “Омікрону” є вполовину меншим, ніж для “Дельти”. За даними МОЗ, наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє “Омікрон”. Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.

Також зазначається, що дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом “Дельта”, випадки захворювання на “Омікрон” мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом однієї або більше ночей в лікарні.

Читайте також: Карантин, день 671. Як швидко COVID-19 втрачає 90% своєї здатності заражати людей на свіжому повітрі

Нагадаємо, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх охочих від 18 років. Після її введення можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу можна користуватися своїм попереднім сертифікатом.