У КМДА розповіли як і де отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу

Новини.LIVE

Жителі Києва можуть ввести собі бустерну дозу в будь-якому пункті вакцинації, де роблять вакцину проти COVID-19. Станом на сьогоднішній день, третю дозу можуть собі ввести близько десяти тисяч киян.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Читайте також: Хворітимуть діти, а школи закриють на карантин: коли Київ накриє нова хвиля коронавірусу

Хто може отримати третю дозу

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Валентини Гінзбург, бустерну дозу можуть отримати люди, які досягли повноліття. При цьому, щоб отримати третю дозу вакцини, людина повинна мати вже зроблені дві дози більше півроку тому.

"Оптимальний термін ревакцинації - від шести до дев'яти місяців після завершення первинного курсу вакцинації в незалежності від того, яку вакцину ввели людині",- сказала Валентина Гінзбург.

Бустерна доза

Бустерна доза-це своєрідна додатковий захист від COVID-19. Особливо важливо провести повний курс вакцинації літнім людям і тим, хто має супутні захворювання.

Бустерна доза може захистити від нових штамів коронавірусу, зокрема від штаму Omicron. але слід пам'ятати, що вакцинація на 100 відсотків не запобігає захворюванню, але в кілька разів знижує ризик тяжкого перебігу COVID-19.

Що відомо про коронавірус у Києві

У Києві вже найближчим часом очікується новий спалах коронавірусу. Статистика захворювань піде в зростання, за прогнозами лікарів, вже наступного тижня. Пік нової хвилі COVID-19 припаде на початок лютого.

У Києві поки офіційно зареєстрований один випадок захворювання штамом коронавірусу Omicron, який стрімко поширюється в Європі. Але, на думку експертів, випадків набагато більше, а сам вірус буде швидко поширюватися, і пік захворюваності прогнозують в січні.