Перший щеплений лікар на Полтавщині отримав бустерну дозу вакцини проти COVID-19

Зміст

Про це він розповів у своєму інстаграмі 13 січня. Пономаренко радить утриматися від фізичних навантажень одразу після вакцинації.

Раніше ЗМІСТ писав, що Роман Пономаренко отримав другу дозу щеплення вакциною AstraZeneca. Тоді у своєму інстаграмі Роман Пономаренко розповів, що після 10 годин з моменту вакцинації він почуває себе нормально, працює у звичайному режимі, легкий дискомфорт у руці є, але його це не турбує.

Пізніше він повідомив, що температура тіла підвищилася до 37,8 ℃ та відчуває легкий озноб.

Зранку 21 травня температура тіла була 38 ℃:

«Випив таблетку “Ібупрофену”, ніби трохи попустило, але якийсь такий хворобливий стан ще залишається. Це нормальна реакція на вакцинацію ».

Нагадаємо, першу дозу вакцини Роман Пономаренко отримав 25 лютого. Про підсумки тижня спостережень можете дізнатися тут.

Нагадаємо, бустерна доза має посилити ефективність вакцини проти коронавірусу «Омікрон». Звертатися по третю дозу можна в період від 6 до 9 місяців після дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози рекомендують використовувати м-РНК-вакцини Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий сертифікат, який діятиме 270 днів із дати її введення. Згенерувати документ можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Наразі бустерну дозу можуть отримати жителі Полтавщини віком від 18 років.

Як працюють вакцини проти COVID-19 дивіться тут.