Виявлено зв’язок між стресом та ризиком зараження COVID-19

DIP

Згідно з британським дослідженням, піддослідні, які переживали сильний стрес, тривогу і депресію на початку пандемії, зазнавали більшого ризику зараження новим коронавірусом.

Дослідження показало, що більший психологічний стрес на ранніх стадіях пандемії був значною мірою пов’язаний з учасниками, які пізніше повідомили про зараження COVID-19, вони мали більше симптомів і хвороба була тяжкою.

Дослідження проводилося спільно експертами Ноттінгемського університету, Королівського коледжу Лондона та Оклендського університету Нової Зеландії.

До квітня 2020 року вони відслідковували рівень стресу приблизно у 1100 дорослих, а до кінця грудня повідомили про кількість людей, інфікованих новим коронавірусом. Люди самі повідомляли про позитивні випробування.

Результати показують, що інфекція та симптоми COVID-19 частіше зустрічаються у тих, хто зазнав підвищеного психологічного стресу.

«Наявні дані свідчать про те, що високий рівень тривоги та депресії є не лише наслідком життя в умовах пандемії, але також може бути фактором, що підвищує ризик зараження SARS-CoV-2», – сказав професор медичної школи Кавіта Ведхара. Ноттінгема та провідний автор дослідження.

Попередні дослідження показали, що психологічні фактори, такі як стрес та соціальна підтримка, пов’язані з підвищеною сприйнятливістю до вірусних респіраторних захворювань та більш тяжкими симптомами.

Результати спільного дослідження британських та новозеландських учених опубліковано у Щорічнику поведінкової медицини.