На Харківщині спрогнозували, коли розпочнеться нова хвиля COVID-19

depo.ua

У Харківській області прогнозують можливий початок нової хвилі захворюваності на COVID-19 за місяць.

Про це сьогодні, 14 січня, під час брифінгу повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Максим Хаустов, передає Depo.Харків.

"Зараз ми бачимо, що в Європі, у світі йде спалах захворюваності. В деяких країнах дуже стрімко наростає, - сказав він. - Імовірний початок захворювання ми очікуємо десь через місяць. Імовірний. У нас є ще час врятуватися, зробити щеплення".

Хаустов додав, що на даний час циркуляція штаму "Омікрон" у Харківській області не підтверджена. Однак на минулому тижні Харківщина надіслала до Києва зразки біоматеріалів, результати очікуються.

При цьому Хаустов зазначив, що в Україні цей штам вже виявляли. "Я не виключає, що він є і в нас в регіоні", - сказав він.

За словами Хаустова, в області на сьогодні вакциновані 51% від загальної чисельності дорослого населення. 587 громадян отримали додаткову дозу, бустерну дозу – більше 3 100 осіб. У регіоні зараз є три види вакцин: Moderna, Pfizer та CoronaVac.

Протягом доби бригади "швидкої" госпіталізували до медичних закладів області 71 пацієнта. Із 4860 ліжок, які визначені для госпіталізації хворих на коронавірус, зайняте 1 201 ліжко, що становить близько 24%. У реанімаційних відділеннях із 926 ліжок зайняті 128 (близько 39%). До апаратів ШВЛ підключені 95 хворих.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області протягом останньої доби, на ранок 14 січня, зафіксували 691 новий випадок захворювання.