Молдова змінила правила в’їзду в країну

NTA

Через стрімке поширення Covid-19 Молдова змінила правила в’їзду в країну. Зокрема, тепер всім, не залежно від країни прибуття, необхідно при перетині кордону пред’явити один із чотирьох документів, що підтверджують відсутність Covid-19.

Про це повідомляє NewsMaker.

Зазначають, що тепер туристам з інших країн у ресторанах міст «помаранчевої» зони необхідно буде пред’являти сертифікат про вакцинацію.

Як зазначили в уряді, всім, хто в’їжджає до Молдови, з 17 січня необхідно буде подати один із наступних документів: сертифікат (паперовий або в електронному форматі) про повний курс вакцинації від коронавірусу (дійсний через 14 днів);

довідку, що підтверджує, що людина за останні пів року перехворіла на Covid-19;

тест, що підтверджує наявність антитіл до Covid-19 (дійсний три місяці з моменту здачі);

експрес-тест або ПЛР-тест, зроблений за 48 та відповідно 72 години до в’їзду в країну. Зазначають, що всі хто не зможуть пред’явити один із перелічених документів, зобов’язані будуть провести на карантині 14 днів. Втім, з карантину можна вийти на сьомий день, якщо ПЛР-тест або експрес-тест покаже негативний результат.

Водночас від карантинних норм звільняються: діти до 12 років, які не мають симптомів зараження,

учні до 18 років, які приїхали на навчання до Молдови,

громадяни, які приїхали на лікування,

транзитні пасажири, які мають залишити Молдову протягом 24 годин. Нагадаємо, що у Польщі оголосили про нові обмеження через зростання смертності від коронавірусу. Країна посилила правила в’їзду. Детальніше читайте тут.