Без вакцини ризик удесятеро більший: Ляшко розповів про смертність від COVID-19 в Україні

Контракты

Ризик смертності від COVID-19 в Україні серед невакцинованого населення в 10 разів більший, ніж у повністю вакцинованого.

Як передає Укрінформ, про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив у Фейсбуці.
"У 2022 світ продовжує вчитись жити з COVID-19. Напевно, нові мутації вірусу SARS-CoV-2 потребуватимуть більш дієвих засобів стримування та запобігання зростанню захворюваності, зокрема й ще більшого охоплення населення вакцинацією у 2022 році", - зазначив він.
Ляшко наголосив, що сезонність більше не є основним фактором початку спалахів захворювання на COVID-19 у світі, що можна спостерігати по спалахах у різних країнах.
"Сьогодні вже не викликає сумніву той факт, що абсолютно у всіх куточках світу шанси на життя напряму пов’язані з вакцинальним статусом", - зауважив очільник МОЗ.
Для прикладу він навів дані щодо кількох країн: у Швейцарії COVID-19 призводить до смерті невакцинованих майже у 22 рази частіше, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації, у США – від п'яти до семи разів, залежно від вакцини, у Франції – у вісім разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби в осіб старшого віку.
"Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого в десять разів. За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були невакциновані", - повідомив Ляшко.
Відповідно до даних Електронної системи охорони здоров’я, станом на кінець грудня 2021 року, частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих становила 11,7%. Таким чином 88,3% осіб, що були госпіталізовані, не проходили курс щеплення.
Міністр підкреслив, що ризик госпіталізації серед невакцинованого населення більший у 4,3 раза, ніж у повністю вакцинованого.
Найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+ років. Вакцинацію від COVID-19 першою дозою, за даними Ляшка, отримали 38,9% людей віком понад 60 років.
"Коронавірус найбільш небезпечний саме для них через супутні захворювання. Тому, нагадую ще раз, вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою – найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким. Не зволікайте", - наголосив очільник МОЗ.