«Коли виходили з Криму, нас прихистили кримські татари, волонтери та церква п’ятидесятників», - десантник

RISU

Після навчального центру хлопець одразу потрапив на службу до Криму, у 36-ту бригаду берегової оборони. Служба на півострові була надзвичайно цікавою, тому він вирішив підписати військовий контракт з тією ж частиною.

— Це був 2012 рік і якраз тоді дуже відчувалась присутність Російської Федерації, — каже Іван. — Активна пропаганда, навмисне возвеличення російського солдата, а також значна різниця в грошовому та матеріальному забезпеченні згодом вплинули на вибір майбутнього місця служби деяких українських військовослужбовців. Зрадники, котрі залишились служити в Криму російським окупантам, уже за деякий час були відправлені у віддалені райони Росії — під китайський кордон, на острів Сахалін чи в інші, як то кажуть, богом забуті місцини.

Дуже добре пам’ятає Іван і 2014-й рік, це був дуже складний період у його житті. «Зелені чоловічки» блокували військову частину, покидати її доводилося невеликими групами.

— Нам дуже допомагали кримські татари та місцеві активісти, —пригадує десантник. — Жили тоді хто де, мене та моїх побратимів прихистила церква п’ятидесятників. Потім волонтери допомогли з автобусами, аби ми могли виїхати на материкову Україну.

Та Іван навіть і не думав полишати військо після пережитого, адже ненависть до російського агресора додала йому ще більше сил та натхнення продовжувати службу у Збройних Силах України.

Згодом він перенавчався в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на офіцера, після чого потрапив до однієї з десантно-штурмових бригад, яка нині виконує бойові завдання в районі проведення ООС.

— Про бої за українські міста та села на Донбасі розповідати не буду, адже про це вже стільки сказано та написано, що практично й нічого додати, — каже офіцер. — Одне точно скажу, що всі, хто став на шлях захисту своєї Батьківщини, — це мужні та самовіддані люди, у яких життя могло скластись зовсім по-іншому. Так само і я буду служити доти, доки не здобудемо перемогу над російським окупантом та не повернемо всі українські землі.