Дискредитували вакцинацію та агітували за «Л/ДНР»: СБУ ліквідувала ботоферму, яку фінансували з Росії

Hromadske.ua

Про це повідомив пресцентр СБУ.

Так, слідчі встановили, що зловмисників фінансували з території Росії через електронні гаманці санкційних платіжних систем. За версію правоохоронців, незаконну схему організували четверо мешканців Хмельницького. Вони розмістили обладнання в орендованому приміщенні торговельного центру та у себе вдома.

Під час обшуків правоохоронці вилучили зокрема сотні сім-карток та комп'ютерну техніку зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 361(несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Наразі слідчі намагаються встановити інших людей, причетних до ймовірних злочинів.  Що таке ботоферми?

Це компанії, які масово створюють несправжніх користувачів соцмереж і від їхнього імені пишуть тисячі коментарів. Метою таких компаній є сформувати в суспільстві певну думку, яка вигідна замовникам послуг таких ботоферм.

У 2019 році експерти аналітичної платформи VoxUkraine разом із партнерами провели дослідження щодо кількості ботів на Facebook-сторінках найпопулярніших українських політиків. Вони проаналізували 12 мільйонів коментарів і виявили, що кожен третій залишив бот.