В автівці іноземця на кордоні на Закарпатті знайшли 13 стародруків (ФОТО)

Їх знайшли під час огляду легкового автомобіля "Volkswagen", яким через пункт пропуску "Малий Березний" на виїзд з України їхав 50-річний громадянин Словаччини.

Серед інших предметів у салоні автомобіля знайшли 13 друкованих виробів початку ХХ століття. Це книги на релігійну тематику та твори іноземних авторів, видані в Україні та за кордоном, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі Чопського прикордонного загону.

Як уточнили у пресслужбі Закарпатської митниці, серед видань: "Восточний обрядь во Вселенской церкви", видане в Парижі у 1930 році; "Римско-Католическая Церковь" (Берлін, 1926 р); "А.С.Пушкин. Полное собрание сочинений в шести томах" (Москва, 1936 р); "Сочиненія В.А. Жуковского во двухь томахь" (Москва, 1902 р); "Избрания сочинения В.Г.Бьлинского" (Санкт-Петербург, 1907 р); "VАЛТИРЬ" (КІЄВЬ, 514 стор); та "ПСАЛТИРЬ" (508 стор) невідомого видавництва.

Як пояснив словак, стородруки придбав через інтернет за 1400 грн та віз додому для власних потреб. Однак будь-яких дозвільних документів у нього на момент перетину кордону не було. А згідно вітчизняного законодавства свідоцтва не потребують твори друку, видані після 1945 року.

Тож, іноземець порушив порядок проходження митного контролю в спрощеній зоні, не заявивши точні відомості про переміщувані ним предмети, які підлягають обов"язковому письмовому декларуванню та є обмеженими до переміщення через кордон.

Відносно гр.Словаччини складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Вартість вилучених стародруків визначить експерт, а також з"ясує, чи представляють вони історико-культурну цінність.