Луганщина: Контррозвідка СБУ запобігла у Сєвєродонецьку терористичному акту з ліквідації українського військового

Виконавця, який є колишнім бойовиком НЗФ "ЛНР", затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України на гарячому під час закладання вибухового пристрою в автомобіль військового спеціаліста.

Контррозвідники встановили, що зловмисник в'їхав на підконтрольну територію нашої держави з РФ. За завданням спецслужб країни-агресора він планував підірвати автомобіль з військовим спеціалістом із використанням саморобного вибухового пристрою.

Згідно з наявними даними, ліквідація громадянина України мала бути помстою російських спецслужб через його свідчення у справі викритої у лютому 2021 року агентурної мережі ФСБ РФ. Її завданням було отримання і передача представникам російської спецслужби інформації з обмеженим доступом в оборонній сфері.

Виконавцю теракту повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Заходи із запобігання злочину здійснювалися спільно з ГУ Нацполіції у Луганській області під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури.

Триває досудове слідство.

Іван ТЕРЕЩЕНКО.

На знімках: під час затримання зловмисника у Сєвєродонецьку.

Фото прес-служби Служби безпеки України.