На Рівненщині СБУ «накрила» контрабанду бурштину майже на 5 мільйонів

Служба безпеки України у Рівненській області запобігла контрабанді бурштину майже на 5 млн грн: вилучено 650 кг «сонячного каменю».

Про це повідомляє СБУ.

«Оперативники спецслужби викрили на гарячому 16 старателів під час незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду поблизу с. Новаки Вараського району. У них було вилучено 5 мотопомп кустарного виробництва, знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, 4 автотранспортні засоби та бурштин-сирець», — ідеться у повідомленні.

У ході 24 обшуків за місцями проживання, в підсобних приміщеннях і цехах незаконної обробки каміння правоохоронці вилучили майже 650 кг бурштину-сирцю різних фракцій, 35 мотопомп кустарного виробництва, інше знаряддя, призначене для незаконного видобутку бурштину, три одиниці вогнепальної зброї.

Фото: СБУ

За оперативною інформацією, виявлений товар зловмисники планували контрабандою переправити до однієї з країн Східної Азії.

До незаконного бізнесу, за попередніми даними слідства, причетні десять жителів міста Сарни.

Фото: СБУ

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240−1 КК (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) триває досудове розслідування.