ЗМІ оштрафували за розголошення закритої судом інформації

Ряд австралійських медіаресурсів були оштрафовані за невиконання приписів стосовно висвітленні процесу проти священнослужителя, звинуваченого в педофілії. В діях преси суд побачив порушення права на справедливий розгляд.

Як повідомили у прес-службі Верховного суду штату Вікторія, новинні медіакомпанії несуть відповідальність за порушення 21 постанови, винесеної під час слухань у справі кардинала Джорджа Пелла. Зокрема, 12 медіакомпаній порушили розпорядження про конфіденційність, розголосивши інформацію, закриту судом. «Тим самим медіакомпанії привласнили собі повноваження вирішувати, чи має підсудний право на справедливий судовий розгляд», — пояснив суддя ВС штату Джон Діксон

Суд присяжних у Мельбурні визнав католицького кардинала винним в сексуальному насильстві над двома неповнолітніми у 1990-х роках. Дж.Пелл, який тоді очолював секретаріат у справах економіки Ватикану, взяв відпустку і повернувся до Австралії, щоб довести свою невинуватість. Після обвинувального вердикту Святий престол усунув його від займаної посади, хоча кардинал своєї вини не визнав.

У квітні 2020 року ВС Австралії задовольнив апеляцію обвинуваченого і повністю виправдав його, вважаючи, що вина не була доведена беззаперечно, а в показах свідків є «незрозумілі суперечності». Священнослужитель був негайно звільнений з в’язниці, де утримувався з березня 2019 року. У вересні 2020-го він повернувся до Ватикану.

Хоча процес був закритим, а в судових документах, переданих журналістам, не були вказані особисті дані підсудного і подробиці звинувачень, ім'я священнослужителя стало широко відомо в пресі. В результаті за порушення конфіденційності обвинуваченого провідні ЗМІ оштрафовані більш ніж на 1 млн австралійських доларів (21 млн грн.).