12 років позбавлення волі за держзраду: Генпрокуратура відстояла вирок для судді окупаційної влади РФ в Криму

Суддю Ялтинського міського суду АР Крим засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Зазначається, що Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту та залишив без змін вирок Святошинського райсуду м. Києва.

Під час судового розгляду встановлено, що засуджений у березні – листопаді 2014 року забезпечував становлення окупаційної влади РФ в Криму, а саме – безпосередньо брав участь в утворенні та функціонуванні незаконно створених окупаційних органів. Окрім того, після призначення його указом президента РФ на посаду судді так званого Ялтинського міського суду Республіки Крим Російської Федерації він виконував функції представника судової влади держави-агресора для недопущення контролю української влади на території півострова. Також суддя умисно надавав допомогу РФ в проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету та територіальній цілісності.

У Генпрокуратурі нагадують, що наразі здійснюється досудове розслідування у понад 200 кримінальних провадженнях щодо «суддів» окупаційної влади РФ у Криму та більше 100 – перебувають на стадії судового розгляду.

Також «Судово-юридична газета» писала, що суддю райсуду Дніпропетровської області викрито на отримані хабаря.

Додамо, що суд продовжив строк дії запобіжного заходу експрацівникові СЗРУ за спробу хабаря судді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.