Аудит витрат "коронавірусного" фонду на МВС виявив порушення на 26,5 млн грн: Хто отримав найбільше

Про це йдеться у звіті Держаудитслужби, передає Depo.ua із посиланням на аналіз громадської організації StateWatch.

Так, під час перевірки було усунуто порушень на суму 6,6 млн грн, водночас 10,3 млн грн вважаються втратами.

Зазначається, що, згідно з даними аудиторів, впродовж 2020 року на доплати територіальним органам МВС, Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держслужби з надзвичайних ситуацій виділили 4,7 мільярда гривень.

При цьому з отриманих коштів МВС не витратило лише 6 мільйонів гривень.

Уточнюється, що лідером за чисельністю працівників, які отримали доплати, а також за середнім розміром виплат на одну людину є Національна поліція – доплати отримали 93 422 працівники, тоді як середній розмір виплати на одну особу становить 32 333 гривні.

Крім того, по 31 922 гривні отримали лікарі Апарату МВС, по 29 244 гривні – середній медичний персонал, по 22 708 гривень – молодший медичний персонал, по 20 239 гривень – інші працівники закладів здоров’я МВС.

Також аудиторська служба зауважила, що МВС виплатило доплати на суму 7,7 мільйона гривень медичним та іншим працівникам за рахунок коштів COVID-фонду. При цьому в закладах охорони здоров’я міністерства хворих із пневмоніями й осіб із підозрою або діагностованим коронавірусом не було.

Крім того, деякі заклади охорони здоров’я МВС викрили на тому, що вони виплатили 2,1 мільйона гривень доплат без підтвердження безпосередньої зайнятості працівників на роботах із ліквідації коронавірусу.

У низці закладів охорони здоров’я МВС встановили доплати до зарплати медичним та іншим працівникам за час перебування у відпустці, на лікарняному, навчанні та до запровадження в Україні карантину на суму 0,3 мільйона гривень.

Так само виплатили додаткові 3 мільйони гривень військовим, які перебували у відпустці, на лікарняному, навчанні тощо.

Серед порушень Держаудитслужба також назвала виплату з коронавірусного фонду 3,6 мільйона гривень поліцейським і прикордонникам без підтвердження, що вони виконували свою роботу в умовах безпосереднього контакту з населенням.

Насамкінець були зафіксовані випадки нарахування додаткової виплати військовослужбовцям без урахування пропорційності часу, коли вони перебували в безпосередньому контакті з населенням, на суму 1,5 мільйона гривень. Також 29 військових частин Нацгвардії здійснили додаткову виплату військовим на період дії карантину, врахувавши нарахування Єдиного соціального внеску на 0,9 мільйона гривень.

Наголошується, що за матеріалами аудиторів правоохоронцям передали 51 матеріал про порушення.