На Рівненщині замах на контрабанду культурних цінностей – суд ухвалив вирок

Вироком Здолбунівського районного суду 27-річного здолбунівчанина визнано винним у закінченому замаху на контрабанду культурних цінностей, (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 КК України).

Так, під час досудового розслідування зібрано достатньо доказів та у суді прокурором доведено, що обвинувачений, діючи умисно, на початку березня цього року оформив міжнародне відправлення Укрпоштою. Він намагався переслати до Російської Федерації металевий чайний сервіз. Відповідно до висновку експерта - це предмети столового посуду з високохудожнім оздобленням виробництва французької мануфактури CHRISTOFLE, виготовлені у середині ХІХ - на початку ХХ століття та відносяться до культурних цінностей. Повідомляє пресслужба Рівненської обласної прокуратури.

За даними слідства обвинувачений тривалий час займається збутом предметів старовини і знає про особливий порядок вивезення таких предметів за межі території України. Однак вказав у митній декларації неправдиві відомості.

За результатом судового розгляду чоловікові призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком 3 роки, з іспитовим строком - 1 рік.

Культурні цінності підлягають вилученню у власність держави у зв'язку із застосуванням спеціальної конфіскації.