Голову села, який виманював 20 тисяч на котел для сільради і костюми для ансамблю, покарали за шахрайство

Середино-Будський районний суд Сумської області засудив колишнього голову села Пигарівка за шахрайство.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 28 травня.

У жовтні 2018-го до сільського голови, коли той пас корів, на мобільний подзвонив чоловік, який запропонував вирубати чагарники.

З приводу цих закинутих ділянок уже давно неодноразово надходили звернення громадян про необхідність розчистки від сушняка та порослі. Відтак сільрада ще мала заплатити чоловікові, який згодився зайнятись вирубкою.

Голова села вирішив скористатися ситуацією і взяти у підприємця 20 тисяч гривень на придбання опалювального котла для сільради і костюмів для художнього ансамблю. Він сказав, що ця сума буде рахуватись як оплата за договором рубки дерев і ці гроші він має віддати. Тим часом, рішення про укладення договору приймав виконком сільради і голова села не впливав на це і не міг договір не підписати.

Однак підприємець розгадав план сільського голови і звернувся до правоохоронців. У подальшому він передав гроші, з яких тільки одна купюра в 500 гривень була справжня, а решта імітаційні.

Зрештою, голові села інкримінували заволодіння шляхом обману тільки 500 грн, а щодо решти 19 500 грн, то йшлося про закінчений замах.

У суді чоловік каявся, визнав не повинен був так робити, у вчиненому щиро каявся і просив суворо не карати. Пояснив, що як керівник хотів зробити щось для сільської ради, знав, що є проблеми з котлом опалення та костюмами для художнього ансамблю, зрозумів, що цих коштів вистачить. Жодних рішень чи дій після отримання грошей він як службова особа не вчиняв, всі рішення були прийняті заздалегідь.

Суд призанчив покарання – 200 годин громадських робіт.